Počítačové centrum - KidSmart

V únoru 2007 byly do mateřské školy SLUNÍČKO Kladno umístěny dvě speciální počítačové stanice. Jde o projekt KidSmart společnosti IBM. Je to vzdělávací program určený dětem přeškolního věku od 3 do 7 let. Společnost IBM ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy bezplatně umísťuje do mateřských škol speciální počítačové stanice, které všestranně rozvíjejí schopnosti dětí v mnoha směrech a přitom jsou navrženy a vyrobeny s ohledem na jejich věk a poznávací schopnosti.
Účelem projektu KidSmart je seznámit děti s informační technikou, bez které se ve svém životě neobejdou. Formou hry získavají informace, učí se. Vzdělávací programy jsou opravdu určené pro děti předškolního věku, nejsou využívány bezúčelně, ale jsou součástí výchovně vzdělávací práce mateřské školy, k rozvoji v oblasti matematických pojmů, poznání v oblasti vědeckých dovedností, schopnosti určování času, zeměpisných znalostí, schopnost mapování, určování směrů a k rozvoji kreativity, imaginace, dovednosti řešení problémů, a to tak aby byly dodrženy správné metody při práci s informačními technologiemi a nedocházelo k ohrožení zdraví a bezpečnosti.
Proto děti v MŠ pracují na počítači nejvíce 15 minut a to s programem, který souvisí s plánem dne, týdne a dítě získává potřebné informace, UČÍ SE HROU.

KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart

2. 6. 2020 Rozhodnutí o přijetí do MŠ

Zveřejnili jsme informace s rozhodnutím o přijetí do naší MŠ, zobrazuje se při vstupu na naše stránky, je doplněn odkaz na stránce věnované zápisu, případně pro JPG klikněte –>ZDE
nebo pro zobrazení PDF –>ZDE

14. 5. 2020 Informace k otevření a výběrům

Na stránce předcházející našim stránkám jsou nové informace k otevření od 25.5.2020, případně klikněte –>ZDE
Aktulizována stránka s informacemi o výběrech stravného a školného –>ZDE

8. 5. 2020 Letní prázdniny 2020

Na stránce hlavních letních prázdnin jsou nové informace.
Stránku najdete v sekci "Důležité informace", nebo klikněte –>ZDE

23. 4. 2020 Informace k opětovnému otevření MŠ

Na stránce, která se zobrazuje před spuštěním těchto stránek, jsme doplnili informace k postupnému uvolňování opatření v souvislosti s koronavirem.

10. 4. 2020 Zápis 2020/2021 a doplnění informací u omezení provozu

Aktualizovali jsme stránku věnující se zápisům do MŠ pro školní rok 2020/2021, pro zobrazení stránky s informacemi klikněte –>ZDE
Na provizorní úvodní stránce jsme přidali pomocné informace pro rodiče v období epidemie

18. 3. 2020 Vyvěšení informace o omezení provozu