Počítačové centrum - KidSmart

V únoru 2007 byly do mateřské školy SLUNÍČKO Kladno umístěny dvě speciální počítačové stanice. Jde o projekt KidSmart společnosti IBM. Je to vzdělávací program určený dětem přeškolního věku od 3 do 7 let. Společnost IBM ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy bezplatně umísťuje do mateřských škol speciální počítačové stanice, které všestranně rozvíjejí schopnosti dětí v mnoha směrech a přitom jsou navrženy a vyrobeny s ohledem na jejich věk a poznávací schopnosti.
Účelem projektu KidSmart je seznámit děti s informační technikou, bez které se ve svém životě neobejdou. Formou hry získavají informace, učí se. Vzdělávací programy jsou opravdu určené pro děti předškolního věku, nejsou využívány bezúčelně, ale jsou součástí výchovně vzdělávací práce mateřské školy, k rozvoji v oblasti matematických pojmů, poznání v oblasti vědeckých dovedností, schopnosti určování času, zeměpisných znalostí, schopnost mapování, určování směrů a k rozvoji kreativity, imaginace, dovednosti řešení problémů, a to tak aby byly dodrženy správné metody při práci s informačními technologiemi a nedocházelo k ohrožení zdraví a bezpečnosti.
Proto děti v MŠ pracují na počítači nejvíce 15 minut a to s programem, který souvisí s plánem dne, týdne a dítě získává potřebné informace, UČÍ SE HROU.

KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart KidSmart

1. 1. 2019 Přejeme Vám všechno nejlepší v novém roce

Doplnili jsme termíny výběrů v Lednu–Březnu 2020